Podzimní slavnosti XXVI.


Turnaj ve vybíjené "O pečeného králíka"
Dětský areál - sídlo osady
datum : 25. - 27. září 2015
počet účastníků : 5


O turnaji, který se nekonal, aneb jak králík zůstal doma
V sobotu 26.září naše osada Bílý zajíc pořádala již dvacátý šestý ročník turnaje ve vybíjené „O pečeného králíka“. Letos vůbec poprvé jsme dostali na tuto akci i dotaci od města, takže v půl deváté ráno bylo vše připraveno, hřiště zametené, hlavní cena králík již pečený čekal na svého vítěze, zakoupili jsme medaile a poháry a sladkosti pro druhé a další místa. Blížila se devátá.... děti se před branou areálu začaly scházet a po chvíli … odcházely ….
Při příchodu k areálu se jim totiž zjevily potácející postavy, notně si nahýbající z lahví, všude bordel, namočeno u každého stromu, rozbité lahve od alkoholu u vchodu na silnici, jak jsem se později dozvěděl od procházejícího občana, který byl mimo jiné také nazván úchylem, byly děti ústně napadány.... přiznám se také bych odešel. Navíc na sociální síti se mezi sebou děti bavily, že vybíjená nebyla, protože se tam chlastalo a co si asi o nás myslí rodiče….
Lidé z Bílého zajíce čekající ve své klubovně na akci, která je každoročně velmi dobře navštěvována jen tiše sledovali, že nikdo nepřišel. Vše přišlo vniveč, ceny, práce a nadšení. Nehledě na to, že dotaci z neuskutečněné akce budeme muset vráti a z čeho, když ceny jsou koupeny? Prostě je budeme muset zaplatit ze své kapsy.....
Omlouvám se za celou osadu všem dětem, které si chtěly zasportovat a užít si hezké dopoledne, omlouvám se i když bych vlastně vůbec nemusel, protože naše svědomí je čisté ….
V pátek večer tam totiž dělal svoji soukromou akci místní Pionýr, i když jsme je upozornili, že druhý den v půl deváté musí být areál uklizený a připravený na naši vybíjenou. Akce Pionýra se zvrhla v chlastačku, kdy neskutečný bordel byl na place ještě celou sobotu, u každého stromu, za každou stěnou namočeno a během dne různé slovní narážky od dopíjejících mladíků. V sobotu večer jsem z toho vyvodil první důsledky a další budou následovat.
Jméno Bílý zajíc již třicet let znamená akce a zábavu pro děti a mládež a nebude jej očerňovat nikdo, kdo má za zábavu alkohol a nadávky.


PŘEDEŠLÁ      ZPĚT