Výlet za Valdštejnem a jeho dobou


Praha - Valdštejnská jízdárna
datum : 19.leden 2008
počet účastníků : 18

V sobotu 19.1 ledna jsme se v 7hodin ráno sešli na Libochovickém nádraží a jeli jsme na výlet do Prahy.
Navštívili jsme Valdštejnský palác kde byla výstava: Albrecht z Valdštejna a jeho doba. Vystáli jsme si frontu na lístky do muzea a opravdu to stálo za to v muzeum bylo nádherně. Krásné obrazy skoro přes celé zdi, sochy, zbraně, domečky pro panenky (opravdu úžasné) a také na hoře se našlo něco pro děti, byl to dětský ateliér. Mohli jsme zde obléknout Albrechta Valdštejna ,nebo si poskládat puzzle a nakreslit nějaký obrázek či vyzkoušet mučidla a nebo si zahrát hru. Z výstavy jsme si také toho hodně odnesli tak např.: Víte, že Albrecht z Valdštejna pěstoval na svém panství bource morušového, ale neúspěšně? Nebo víte, že úřední řečí v Albrechtově Frýlandském vévodstvím byla němčina? Víte,že si Albrecht z Valdštejna nechal vycpat svého koně, který pod ním padl v bitvě u Lützenu? a mnoho, mnoho víc.
Také jsme navštívili Muzeum Hraček.Tam se nám také moc líbilo hlavně dětem. Krásný hračky a hlavně ty panenky zaujaly snad každého. Barbínka jako roztleskávačka, servírka, fotbalistka, studentka, ale taky barbí na svatbu, barbí jak rodí no strašně moc panenek.
Další památka před námi byl chrám sv.Víta dovnitř jsme nešli, ale fotku jsem udělali před ním. Při naší návštěvě v Praze byl zrovna na Pražském hradě i pan prezident. Vojta s Vendou se chtěli jít seznámit. Se stráží jsme se vyfotili, nepovedlo se nám je rozesmát, jsou to snad sochy a ne lidi.
Karlův most. Další krásná památka Prahy. Byli jsme na Malostranském náměstí, kde jsme zašli do Macdonaldu, taktéž krásná památka.
Došli jsem až na Staroměstské náměstí měli jsme zde rozchod, ale sešli jsme se na zvonění té překrásné Orloje, někdo si ještě zašel na vyhlídku na Orloj, ale jiní uvítali raději nákupy po krámkách. Staroměstského náměstí. Ve 4hodiny jsme se sešli a odebrali jsme se na Masarykovo nádraží, odkud nám jel vlak domů.
Byl to moc krásný výlet s mnoha zážitky a dojmy. Doufám že takhle nádherný bude každý výlet, který za tento rok 2008 navštívíme.

text - NIKIPŘEDEŠLÁ      ZPĚT     DALŠÍ