Výlet za Lovci mamutů


Národní muzeum Praha
datum : 20. leden 2007
počet účastníků : 17

První letošní akcí nebylo kupodivu taneční vystoupení, či přespání v klubovně, ale výlet. A to ne výlet ledajaký, ale výlet do našeho nejvzácnějšího stánku v republice, do Národního muzea v Praze. Konkrétně jsme se nechali zlákat výstavou - Lovci mamutů - s tolik mediálně jmenovanou Věstonickou Venuší v originále.
Vyrazili jsme ráno před sedmou hodinou vlakem směr Lovosice a bylo nás 17. Tedy 15 a dva nezajíci. V Lovosicích, po půlhodinovém čekání konečně přijel mezinárodní rychlík Johannes Kepler a již za hodinku nás uvítalo Hlavní nádraží v Praze. Deset minut nás dělilo od Václavského náměstí a budovy Národního muzea.
Ihned po vstupu do budovy jsem se šli všichni podívat do místnosti, kde ve zvláštní vitríně byla vystavena 11,5 cm vysoká soška toho nejvzácnějšího, co bylo doposud v Čechách nalezeno. Po té jsme shlédli celé patro týkající se prehistorie Českých zemí a Paleontologie a Archeologie.
Po krátké svačince jsme si prohlédli i druhé patro s vycpaninami zvířat, ptáků a ryb a expozici hmyzu. V Panteonu jsme si prohlédli i bustu jediného Libochovičana - Jana Evangelisty Purkyně.
Celá prohlídka nám trvala více než 3 hodiny. Po skupinovém fotu byl dán rozchod na občerstvení v Mc Donaldu na Václaváku.. No a pak již na vlak na Masarykovo nádraží a hurá domů, kde nás již v půl páté čekali rodičové.PŘEDEŠLÁ      ZPĚT     DALŠÍ