Expedice Lužické hory X.


Horská chata Luž - Horní Světlá pod Luží
datum : 2 - 9. únor 2008
počet účastníků : 27

Odskok na dalších 46 fotografií

Již po desáté navštěvujeme své přátele v Lužických horách. V zimě pak po šesté.

Sobota-den příjezdu

V sobotu 2.2.2008 jsme se skoro všichni zajíci sešli na autobusovém nádraží v Libochovicích. Kolem 9:00 hodiny ranní jsme nasedali do autobusu a zamávali jsme rodičům, příbuzným a kamarádům. Začíná nám týdenní pobyt v Lužických horách.
Dorazili jsme na oběd (nudličková polévka nebo něco tomu hodně podobného a svíčková s houskovým knedlíkem) a pak jsme se šli ubytovat do svých pokojů. Chvilku jsme na chatě pobyli a potom jsme vyrazili na procházku nebylo moc sněhu, ale nám to na to vyblbnutí stačilo (někdo byl opravdu pořádně „nakrmenej“).
Na chatu jsme přišli chvilku před večeří, měli jsme rizoto. Po večeři v sedm hodin byla zkouška. Naučili jsme se nový tanec PLANETY. Ve 22:00 jsme se zachumlali do postýlek a nechali si zdát krásné sny (i když nám je občas někdo rušil).

Neděle - 1.celej den na Luži

Dnes jsme si zasáňkovali a zabobovali na tom trošku sněhu co nám za dnešek napadnul. Po obědě jsme šli na procházku, kterou všichni přehlasovali na sáňkování. Když jsme ale došli na sjezdovku překvapilo nás, že už tam ani ta troška nebyla. Přesto jsme si sníh našli a vyblbli se. Zapojili jsme snad všechny sáňky a boby a jezdili až dolů ze sjezdovky. Na večer jsme si zase zatancovali a vyšperkovali ten nový tanec. Večerku jsme měli už ve 21:00.

Pondělí - procházka k Sirným pramenům

Ráno jako zatím každé nám Nikča, Dáda a Péťa připravily snídani. Bylo docela ošklivé počasí a tak jsme dopoledne hráli hru „Hádej kdo jsme“ byli jsme rozděleni na dvě družstva. Po obědě jsme měli polední klid a hned poté jsme se vydali na procházku k Sirným pramenům. Po cestě jsme po sobě házeli šišky a potom skoro všichni děti šli bombardovat Lukáše. K Sirným pramenům jsme došli a procházku si užili.Po večeři jsme si opět zatancovali a pak jsme se snad všichni děti sešli v obýváku kde jsme blbli až do večerky. Mnohým se spát nechtělo, protože byli pěkně rozdovádění. Byl to moc pěknej den.

Úterý - procházka a návštěva restaurace

Dnes ráno jsme se probudili s nadějí, že by snad mohl být nějakej sníh a místo bílé trávy, tráva byla zelená. Do oběda jsme nikam nešli a hráli hry.poznávání zvířaty nebo jak to nazvat, no prostě jsme byli dvojce a měli jsme kartu se zvířátkem za zády a běhali kolem sebe a hádali co to asi může být za zvířátko.Vyhrála Nikča Šleprová. Po obědě a poledním klidu jsme se vydali na procházku a na konci výletu nás čekala „odměna“. Posezení v hospodě(restauraci)Krakonoš, každý si tam něco koupil. A po večeři se pár jedinců vydalo do lokálu zde v chatě. Byli to Péťa, Nikča Š., Terka, Jožka, Vašek a Vojta.

Středa - válení na chatě,country bál

Dnešní den jsme strávili úplně celičký na chatě. Venku pršelo a pršelo, takže nám ani nic jiného nezbylo. Přes den jsme vyráběli masky na pohádku, kterou předvedeme na karnevalu. Po večeři jsme se měli převléknout do šatů a sejít dolů do jídelny. Měli jsme country bál, protože zde před 5 lety vzniklo právě tancování našich country tanečků. Hezky jsme si to užili nebo alespoň já. Někdo šel spát až v pozdních hodinách. Tancovali i dospělí. No stručně řečeno bylo to moc hezký.

Čtvrtek - karneval

Dopoledne jsme nacvičovali vystoupení na karneval a dodělávali masky. Už jsme se moc těšili na večer. Ale co se nestalo. Vojta, Vašek a Zdeněk udělali ostudu snad celému oddílu. Postříkali pastou na zuby lidi, co šli kolem. Od Míry dostali každý pohlavek a po obědě museli uklízet okolí chaty a parkoviště. Na dnešní den byla připravená procházka do Němec, tak jsme se tam vydali. Večer jsme se oblíkli do masek a šli dolů předvést pohádku Medvídek Pú a tajemství černého lesa. Potom jsme se převlíkli do masek, co jsme měli připravený na Karneval a rej masek mohl začít. Tancovali, no teda spíše blbli jsme až do půlnoci, potom jsme se odebrali nahoru a pomalinku se loudali do postýlek.

Pátek - poslední celej den na Luži

Ranní pomalé stávání a taková ta nechuť balit si věci a vědět že zítra jedu domů byla vidět snad na každém z nás. Dnes nás opustila Terka, odjela dřív kvůli rodinné oslavě. Líba nám nadzvedla náladu a řekla nám, že dnes večer si uděláme další country bál. Po poledním klidu, o kterém jsme koukali na kameru, co jsme vlastně za ten celý týden natočili, jsme se vydali na procházku. Koukli jsme se, jak vypadají přírodní hranice, který dělej Německo a Českou Republiku. Dnešní večer byl ten poslední na Luži a tak nám i dospěláci dokázali, že i oni mají snahu se něco naučit a ukázali nám moc hezké vystoupení (my už ho taky umíme ((nene - pozn.redakce))). Takže jsme si naposled zatancovali a šli spinkat. Na ráno se asi nikdo netěší.

Sobota - odjezd

Nikomu se nechtělo domů. Všichni tu chtěli zůstat, ale nedá se nic dělat. Hory budou i za rok. Uklidili jsme si pokoje a pomalinku se s horama loučili. I když nebyl sníh, bylo tu moc hezky. Na 10:00 hodinu jsme měli objednaný autobus. Z Luže jsme odjížděli v 11.hodin. Pomalu se blížíme k Chotěšovu a zde vykládáme své kamarády, jenom část z nás a jedem do Libochovic. Na nás už tu čekají rodiče, příbuzní a kamarádi. Loučíme se a budeme vzpomínat jak jsme se tam měli krásně.

NIKI


PŘEDEŠLÁ      ZPĚT     DALŠÍ