Expedice Lužické hory VII.


Horská chata Luž - Horní Světlá pod Luží
datum : 11 - 18. únor 2006
počet účastníků : 31

Odskok na dalších 30 fotografií

Je to již tradice, že naše osada jezdí za svými kamarády, kteří v Lužických horách, v Horní Světlé pod Luží, vlastní horskou chatu Luž. Letos jsme jeli po čtvrté v zimě.

Zimní radovánky jsme jako vždy spojili se soustředěním našeho tanečního oddílu Country tanců.

Den odjezdu byl stanoven na 11.únor 2006 v 9.00 hodin. Přesně tak jsme i odjeli. Cesta proběhla hladce a díky šikovnosti řidiče jsme se dostali až do Horní Světlé. Dál se vyjet nepodařilo, neboť v cestě stál jiný autobus. Také silnice byla v hrozném stavu. Batohy a lyže nám majitel chaty vyvezl až nahoru, ale nás 31 Zajíců muselo šlapat pěšky. Bariéry podle silnice dosahovaly místy až 2,5 metru.

Příroda byla letos štědrá na sníh. Tolik sněhu si v Lužických horách ještě nepamatujeme. Místy jsme zapadali až po pás.

A tak tedy nastaly ty pravé zimní radovánky. Kromě sáňkování a lyžování jsme každý večer trénovali nové tance, bo po návratu jsme měli vystoupení v Klapém. Ve čtvrtek začaly soutěže a diskotéka. Zábava se protáhla až do půlnoci.

V pátek si každý musel ještě užít co to jen dá, od lyžování a sáňkování po sněhové války. Také iglů se nám poprvé povedlo postavit. V sobotu po úklidu chaty a snídani přijel autobus, který opět zůstal stát v Horní Světlé a čekal tam na nás. Po pěší cestě dolů nás naložil a všechny odvezl bez problémů domů.

Příští rok pojedeme znova - jen jestli všechno dobře dopadne !


PŘEDEŠLÁ      ZPĚT     DALŠÍ