Expedice Lužické hory V.


Horská chata Luž - Horní Světlá pod Luží
datum : 15 - 21. únor 2004
počet účastníků : 33

Každoročně naše osada jezdí za svými kamarády, kteří v Lužických horách, v Horní Světlé pod Luží, vlastní horskou chatu Luž. Letos jsme jeli podruhé v zimě.

Zimní radovánky jsme spojili se soustředěním našeho nového tanečního oddílu Country tanců.

Přípravy začaly již na podzim loňského roku a nakonec na hory odjelo 31 zajíců.

Den odjezdu byl stanoven na 15.únor 2004 v 8.00 hodin. Přesně tak jsme i odjeli. Cesta proběhla hladce a díky šikovnosti řidiče se nám podařilo vyjet až přímo na místo, když hodinu před naším příjezdem nechal majitel chaty posypat silnici až k sobě nahoru.

Příroda si však ráda hraje a tak i přes dosti vysoké plusové teploty se nahoře sníh ještě stále držel. Po ubytování jsme ještě stihli malou večerní procházku na seznámení se s okolím, vždyť mnozí zde byli poprvé.

Pak nastaly ty pravé zimní radovánky. Kromě sáňkování a lyžování jsme každý večer trénovali tancování. Ve čtvrtek začal opět padat sníh a hned se lépe jezdilo. Tak ubíhal den za dnem a již tu byl poslední, páteční večer a s ním karneval, soutěže a diskotéka. K tomu nám majitel chaty uvolnil jídelnu, která se proměnila na taneční parket. Zatancovat si přišli i kuchaři a personál chaty. Spát se šlo hodně po půlnoci.

Ráno 21.února po snídani a úklidu chaty přijel autobus, který nás všechny odvezl domů. Malé vzrušení přišlo v Úštěku, kdy autobus píchnul přední pneumatiku. Domů jsme přijeli okolo čtrnácté hodiny.

Všem z osady se na horách líbilo a tak příští rok znova !


PŘEDEŠLÁ      ZPĚT     DALŠÍ