Expedice Krkonoše IV.


Roubenka - Horní Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše
datum : 21. - 28.leden 2012
počet účastníků : 21

Odskok na dalších 60 fotografií

Naše čtvrtá expedice do krásných hor zvaných Krkonoše ......


Již desátá zimní expedice (šest jich bylo do Lužických hor a letošní čtvrtá do Krkonoš) byla další z mnoha akcí, které pro své členy pořádá T. O. Bílý zajíc Libochovice. Pravidelně od roku 2009 jezdí s nimi i uživatelé Domova Na Svobodě Čížkovice, kde někteří členové osady pracují.

Vše začalo v sobotu 21. ledna, kdy se všichni sešli v roubené chatě v zasněžené Rokytnici nad Jizerou. Po ubytování a seznámení se s týdenním režimem všichni ulehli, aby se probudili do zasněženého rána, kdy jen v Rokytnici připadlo 50 cm sněhu. Dopolední činnost byla tedy zajištěna. Bylo třeba odhrnout sníh a prohrabat k zásobovacímu vozidlu, aby se mohlo nakoupit jídlo. A hlavně uvařit oběd. Odpoledne se všichni vydali skibusem na nedalekou sjezdovku a tam se pořádně vyřádili. Vedle sjezdovky se dalo i bobovat, takže ti, co to neumějí na lyžích, nepřišli zkrátka.

Druhý a třetí den ještě připadlo trochu sněhu – asi 70 cm, takže se vše ustálilo na necelých dvou metrech. Mnozí takovou masu sněhu ještě neviděli a tak o koulovačky a další sněhové radovánky nebylo nouze. Dopoledne trocha práce a odpoledne sjezdovka. Večer pak hry, trocha tancování a povídání. Ve středu byl odpočinkový den, který účastníci expedice využili k pořádnému vyspání a hlavně k návštěvě místní cukrárny, kde dělají úžasné poháry. Odpoledne procházka do okolí a na nedaleké stráni trošku sáňkovačky. Celý den svítilo sluníčko. Prostě horská idylka. Večer se všichni těšili na maškarní karneval.

Krásné sluneční dny ubíhaly v dopolední práci a odpoledním lyžování a bobování a již tu byl pátek večer a ta méně příjemná část expedice. Balení. Když bylo vše připraveno, zasedli všichni k poslední večeři. Na rozloučenou každý obdržel malý dárek.

V sobotu 28. ledna se všichni rozjeli do svých domovů, ale před tím se dohodli na další již páté Expedici Krkonoše. Kde přesně bude? To se zatím ještě neví, ale všichni se již těší.

text převzat z článku na Novinkách.cz
PŘEDEŠLÁ      ZPĚT     DALŠÍ